Сидір Кізін: «ВО «Свобода» закликає не допустити другого «Чорнобиля» під Радомишлем»

размещено в: Новости, Фоторепортаж | 0

У селі Негребівка Радомишльського району всупереч закону намагаються відновити розробку родовища доломітів. У Раковицькій сільській раді побоюються, що відновлення добування доломітів призведе до катастрофи у селах, що неподалік від родовища.

«У 70-х роках минулого століття тут уже шукали цінне каміння. Тоді зникла вода у сільських криницях, а ті люди, які працювали в родовищі, почали хворіти на рак. На сьогодні 15 жителів с. Негребівка вже померли від раку. Крім того, при розробці родовища величезні маси забрудненої води скидаються у місцеві річки, що може загрожувати екологічним лихом», — каже сільський голова с. Раковичі Олександр Марчук.

Також сільський голова О. Марчук стверджує, що розробка родовища відбувається незаконно, бо підприємство, яке цим займається, всупереч Закону «Про місцеве самоврядування», не погодило проведення зазначених робіт із сільською громадою. «Дійшло до того, що для отримання ліцензії використали підроблене рішення сільської ради, що встановлено вироком у кримінальній справі. Але незважаючи на явний кримінальний характер розробок, прокуратура, екологічна інспекція та влада району і області бездіяльні. Селяни доведені до відчаю», — веде далі голова Раковицької сільської ради.

Голова Житомирської обласної організації ВО «Свобода» та адвокат Сидір Кізін вбачає у самочинних діях розробників родовища ознаки злочину.

«Я закликаю керівництво ОДА та обласного прокурора негайно відреагувати на цей злочин проти життя і здоров’я громадян, що сьогодні відбувається на території Раковицької сільської ради, та загрожує масштабною екологічною катастрофою. Масові смерті місцевих жителів та працівників мармурового кар’єру, який діяв за радянських часів, є свідченням того, що це небезпечне підприємство. Ми не допустимо ще один «Чорнобиль» на території Житомирщини», — сказав Сидір Кізін.

(Фото, що додані до файлу, із родовища, яке зараз розробляють на території Раковицької сільської ради)
Прес-служба Житомирської обласної організації ВО «Свобода»