Меню Закрити

Історія Палестини: власників землі територія за століття

Чия була Палестина?

Палестина, відома як свята земля, володіє багатою історією, яка починається з самого давнього часу. Ця древність не впливає лише на політику та географію регіону, але також на саме розуміння самої історії світу. Володіння землею в Палестині змінювалося на протязі століть, залежно від різних національних, етнічних та релігійних груп, які проживали тут.

Від Переднього Віконавацького періоду до заснування сучасної держави Ізраїль, Палестина пережила кілька хвилюючих етапів історії. З кожним змінним володільцем, територія переживала зміни в культурі, політиці та економіці.

Історія Палестини була відбитком боротьби за володіння країною між різними імперіями та народами. Від давніх єгипетських фараонів до перських, грецьких, римських, візантійських, арабських та крузадерських завойовників, кожен панував над Палестиною, залишаючи свій слід на цій землі.

З кінцем 19 століття, зламкою Османської імперії, почалася нова глава історії Палестини. Європейські сили втрутилися у регіон та змінили динаміку конфлікту з населенням на землю Палестини. Це відбулось через самоізоляцію Європи вглиб регіону, а також під впливом націоналістичного руху, що виник в Європі та на Близькому Сході.

Первісні поселенці на території Палестини

Первісні поселенці на території Палестини

Територія, яку ми сьогодні називаємо Палестиною, має велике історичне значення і була населена різними народами на протязі багатьох століть. Серед перших поселенців, які населяли цю землю, були канаанеї, ївусеї та амореї.

Канаанеї – це один з найстаріших народів світу, які жили на території Палестини впродовж II тисячоліття до нашої ери. Вони здійснювали землеробське господарство, розвивали ремесла і торгівлю. Саме вони побудували такі відомі міста, як Єрусалим, Хеврон і Назарет.

Ївусеї – це ще одна давня народність, яка заснувала місто Єрусалим. Вони жили на території Палестини протягом XIV-XI століть до нашої ери. Ївусеї являли собою мішанину місцевих племен, які поступово об’єдналися і сформували єдиний народ.

Амореї – ще один народ, який заселяв Палестину. Вони були носіями семітської мови і надходили з північно-східних регіонів Месопотамії. Амореї займали північні та східні частини землі.

Всі ці народи населяли Палестину до приходу іудеїв, які стали головним етносом на цій території. Багато з їхніх традицій, культури та історії збереглися до наших днів.

Історичні володільці Палестини в стародавні часи

Історичні володільці Палестини в стародавні часи

Історію Палестини у стародавні часи можна відстежити відповідно до даних археологічних копалин та писемних джерел, що знаходяться у різних музеях та архівах.

За період до 14 ст. до н.е., Палестина була домівкою різних народів та цивілізацій. Спочатку це були кананеї, філістимляни, амореє, египтяни та інші племена. Потім, згідно зі Старим Завітом, Палестину завоювали євреї, які встановили державу Ізраїль.

Середньовіччя в Палестині принесло воєнні конфлікти та іноземні завоювання: халіфат Аббасидів, хрестоносні походи та ісламське владарство. У XV столітті туди прийшли Османська імперія.

Протягом останніх двох століть палестинський народ бореться за встановлення власної незалежності, в результаті чого сучасна територія Палестини розділена між Ізраїлем та окремими палестинськими автономіями, а вічна проблема характеризується напруженістю і конфліктами.

Вплив імперій на Палестину впродовж віків

Вплив імперій на Палестину впродовж віків

Історія Палестини пов’язана з різними імперіями, які володіли цією територією протягом віків. Кожна імперія залишала свій слід на Палестині, вносячи зміни в культуру, політику та географію регіону.

Однією з перших імперій, яка здобула контроль над Палестиною, була Фараонська держава Стародавнього Єгипту. В Єгипеті палестинці тоді відомі як “іудеї”. Так Фараон протиставляв ним робочу мужність єгиптян, “які надають іудеям нульове значення”.

Вплив на Палестину мав також Халед-ібн-Аль-Валід, військовий геній, який очолював арабські війська. В 636 році Халед відкрив столицю Палестини – Єрусалим, а також наступив на багато міст і регіонів Палестини.

Згодом Палестина зазнала впливу Османської імперії, яка започаткувала тут реформи і розвиток. У 1516 році офіційно Палестина стала частиною Османської імперії. Османські султани володіли цією територією до початку 20 століття, аж до кінця Першої світової війни.

Вплив імперій на Палестину впродовж віків був дуже значущим, вносячи зміни і формуючи історію та культуру цього регіону.

Формування сучасної Палестини та конфлікти на території

Формування сучасної Палестини та конфлікти на території

Історія сучасної Палестини пов’язана з багатьма конфліктами, які спричинились з вирішенням питання про власників землі на цій території. З давніх часів Палестина вважалась житловим місцем єврейського народу, але протягом віков на цій землі з’явилися інші великі національні групи, що стали претендентами на право володіння тут.

Найбільш важливим періодом у формуванні сучасної Палестини стало 20 століття. У 1917 році Велика Британія видала Бальфурівську декларацію, у якій було заявлено про підтримку створення єврейської національної держави в Палестині. Це питання стало джерелом конфлікту з арабським населенням, яке не бачило себе частиною такого державного утворення.

У 1947 році ООН прийняла план поділу Палестини на єврейську та арабську державну формацію. Таким чином була започаткована ідея про створення незалежної держави Палестина. Однак, цей план не був реалізований, через що почалися серйозні конфлікти між єврейськими та арабськими народами. Ймовірно, найбільш відомим конфліктом є війна 1948-1949 років, що завершилася перемогою Ізраїлю і територіальним поділом країни.

З того часу на території Палестини тривають постійні сутички, конфлікти та спроби підтримати мирний процес. Ізраїль і Палестина намагаються домовитись про підписання миру і вирішення територіальних питань, але до цього часу не вдалося досягти повного згоди. Результатом цього є продовження конфліктів і напруженості на території Палестини.

РікПодія
1948-1949Війна за незалежність
1967Шестиденна війна
1987-1993Перша інтифада
2000Друга інтифада
2006Війна в Лівані
2008-2009Операція “Литавра”
2014Операція “Литавра II”

Ситуація на території Палестини залишається невирішеною і спричиняє багато страждань для місцевого населення. Однак, надії на досягнення миру та стабільності залишаються існувати, і міжнародні спільноти продовжують займатися цим питанням в пошуках компромісу і врегулювання конфлікту в Палестині.